Triumph lanserar två nya Enduro en 250 och en 450

Triumph Motorcycles har släppt bilder och video inför lanseringen av sina nya Endurohojar

De kommer med både en TF250 och TF450 – med en video av Jonny Walker och Ivan Cervantes som gasar i walesiska skogar. Triumph arbetar med sina nya Enduromodeller och visar en preview med bilder och en video med Triumph Racing Enduro-teamchef Paul Edmondson, samt Jonny Walker och spanske legenden Ivan Cervantes som visar upp de nya modellerna.

Videon visar Jonny och Ivan gasa i walesiska skogsstigar men de flesta detaljerna i de nya modellerna skyms dock bakom redigering. Men det kommer både en 250 och en 450 enduro som ni ser.

Ryktet säger att lansering kommer att ske nästa månad och kommer att omfatta både TF250 och TF450 Enduro fyrtaktsversioner, det ser ut som att Ivan Cervantes sitter på den stora cykeln…

Peter Mackhé
Peter Mackhé
Peter Mackhé är grundaren av MotorWorld och har en lång passion för allt som rör motorer. Med ett särskilt intresse för bilar och motorcyklar startade han MotorWorld för att skapa en plattform där alla motorentusiaster kan samlas och dela sin glädje. Peter har en bakgrund inom både racing och hemmabyggen och brinner för att sprida nyheter och berättelser om allt från klassiska fordon till de senaste innovationerna inom motorvärlden.

Mer från samma skribent

LÄMNA ETT SVAR

Vänligen ange din kommentar!
Vänligen ange ditt namn här

Relaterade artiklar

Annons

Senaste artiklarna

Volvo EX60 2026: ökad produktion i Torslanda

Volvo ökar produktionen av EX60 2026 efter starka order i Europa, 3 000 i Sverige. Torslanda kan hålla öppet en extra vecka. Kundbilsproduktion nästa månad.

Audi RS 5 laddhybrid – första testet och tekniken

Audi RS 5 laddhybrid testas på bana och berg i Marocko. V6 biturbo + elmotor, 470 kW/825 Nm och ny quattro med elmomentfördelning. Läs mer.

Volvo mjukvaruuppdatering: nya Volvo Car UX rullas ut

Volvo rullar ut sin största over-the-air‑uppdatering: Volvo Car UX ger snabbare åtkomst och enhetligt gränssnitt till 2,5 miljoner bilar. Läs vad som ändras.

Vill du hålla dig uppdaterad med de senaste motornyheterna?

Följ oss för att få de senaste nyheterna om allt från bilar och motorcyklar till racing och hemmabyggen. Vi håller dig informerad om de mest spännande nyheterna inom motorvärlden!

Genom att anmäla dig till vårt nyhetsbrev godkänner du att få utskick från MotorWorld.se samt att vi lagrar din e-postadress i enlighet med vår personuppgiftspolicy.